Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
33211

Darbam Narvā nav finansējuma
Apskatīt komentārus (0)


13.02.2013


2011. gadā valsts pārstāja finansēt organizācijas, kas HIV inficētajiem sniedza psiholoģisku un konsultatīvu palīdzību. Naudu sāka piešķirt no Eiropas fondiem, taču prasības pret granta saņēmējiem katru gadu mainījās un kļuva arvien stingrākas.
Šajā gadā Narvas nodaļas prasību pēc finansējuma noraidīja tādēļ, ka psihologa izglītība neatbilda jaunajām prasībām - saskaņā ar jaunajiem noteikumiem šim speciālistam ir jābūt ar maģistra grādu. Kaut minētajam psihologam nebija šādas izglītības, viņš daudzus gadus strādāja sekmīgi, nekādu pretenziju pret viņu nebija.
“Izglītība, nenoliedzami, ir svarīga, bet kur lai atrod cilvēku ar maģistra grādu, kas būtu gatavs strādāt par mazu algu – kādiem 300 eiro mēnesī? - situāciju komentē EHPV. - Šajā jomā, kur pēc palīdzības vēršas cilvēki, kas nonākuši nelaimē, nepieciešama stabilitāte un uzticēšanās. Tāpēc ir svarīgi, lai psihologi, sociālie darbinieki un konsultanti varētu strādāt, nevis nepārtraukti mainīties. Lai to varētu nodrošināt, vajadzīgs stabils un ilgtermiņa finansējums.”
Psihologu ar jaunajām prasībām atbilstošu izglītību un ne mazāk kā 3 gadu darba stāžu centīsies atrast līdz martam, kad tiks iesniegta jauna prasība pēc finansējuma. Bet pagaidām cilvēki Narvā strādā bez samaksas uz brīvprātības pamatiem.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA