Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Nopietna problēma
Apskatīt komentārus (0)


24.02.2012


Starptautiska zinātnieku grupa secinājusi, ka nepareiza prezervatīvu lietošana ir ārkārtīgi izplatīta visos pasaules reģionos un ir nopietna veselības aizsardzības problēma. Indiānas universitātes Kinsijas institūta prezervatīvu lietošanas pētījumu grupa (Condom Use Research Team, CURT) apvieno zinātniekus no vairāk kā 20 valstīm. Desmit gadu laikā viņi šajā jomā ir veikuši lielu skaitu pētījumu un  informāciju par tiem publicējuši žurnāla Sexual Health speciālā izdevumā.
Kā secinājuši zinātnieki, daudzi cilvēki prezervatīvus lieto nepareizi, piemēram, tos uzvelk otrādi vai nelieto visa dzimumkontakta laikā. Turklāt tas ir raksturīgi gan jaunattīstības valstu, gan ekonomiski attīstītu valstu iedzīvotājiem. Pēc CURT locekļu domām, iedzīvotāju apmācībai, kā pareizi lietot prezervatīvu, būs noteicoša loma HIV infekcijas izplatības profilaksē un neplānotas grūtniecības daudzuma mazināšanai.
“Kaut mēs vēlamies domāt, ka AIDS epidēmijas izplatība samazinās, tas tomēr nenotiek. ASV situācija pasliktinās. Mēs turpinām no ārstiem gaidīt paziņojumu par epidēmijas beigšanos, bet tā ir nepareiza pieeja. Mēs protam novērst daudz infekcijas slimību. Un tieši slimības profilakse ir mūsdienīgs risinājums AIDS epidēmijas novēršanai, un mums ir nopietni ar to jānodarbojas,” norādīja CURT loceklis, Sexual Health speciālizdevuma galvenais redaktors, Kentuki Universitātes profesors Ričards Krosbijs (Richard Crosby).
“Prezervatīvi ir tā pati vakcīna, ko mēs gaidījām,” viņš piemetināja.
Pēc zinātnieku domām, paaugstināt aizsardzības līdzekļu lomu infekcijas slimību, ko nodod dzimumceļā, profilaksei iespējams ar sabiedrības izglītošanas, informatīvo kampaņu internetā palīdzību un ar cilvēku konsultēšanu ārstniecības iestādēs. 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA