AKTUALITĀTES
   
27574

Sabiedrība un farmācijas industrija
Apskatīt komentārus (0)


30.10.2012


Seminārs notiks Rīgā, viesnīcā "Konventa Sēta", Kalēju ielā 9/11, 2012. gada 08. un 09. novembrī. Pieteikšanās līdz 5. novembrim atrakstot uz e-pastu vita.dumpe@gmail.com vai zvanot 67561156, 29209612, norādot savu vārdu, uzvārdu, pārstāvēto organizāciju un to, vai Jums būs vajadzīgs tulkojums (seminārs notiks angļu valodā). Semināra programma saitē http://www.veselibasprojekti.lv/upload/HAI_seminara_programma_26okt.pdf
*************************************************************

Avots: Biedrība “Veselības projekti Latvijai” | http://www.veselibasprojekti.lv/?page=104 |
"Mums kā pilsoniskās sabiedrības daļai ir svarīgi, lai medicīnas aprūpē pacientiem tiktu nodrošināti nepieciešamie medikamenti, nepieciešamajā daudzumā un veidā, īstajā laikā un par pieejamu cenu. Taču tas nebūt tā nenotiek  - ļoti daudziem pasaules iedzīvotājiem medikamenti vispār nav pieejami, taču attīstītajās valstīs farmācijas industrija turpina veicināt “nepareizu” zāļu izrakstīšanu un pārdošanu “nepareiziem” cilvēkiem par cenām, ko tiem grūti atļauties. Šāda pieeja noved pie neracionālas zāļu lietošanas, vērtīgu resursu izšķiešanas un ļaunākajos gadījumos – pie sabojātas veselības vai pat pie nāves. Varētu, un arī vajag jautāt – KĀPĒC? Seminārā tiks runāts par “vājajām vietām” zāļu „ceļā” - no to izgudrošanas brīža, līdz pacientam, kuru rezultātā rodas daudz problēmu, bet, galvenais – cieš  sabiedrības veselība.
Ielūdzam Jūs uz divu dienu semināru 8. un 9. novembrī, kuru vadīs pieredzes bagāti vieslektori no starptautiskās organizācijas Health Action International Nīderlandē - Tims Rīds (Tim Reed) un Margareta Jūena (Margaret Ewen), pievēršot uzmanību tādām medicīnas nozarē svarīgām tēmām pasaulē un Latvijā, kā:
•medikamentu (ne)ētiska pārdošanas veicināšana un pacientu veselība;
•reklāma un citas stratēģijas, kas tiek izmantotas, lai ietekmētu medikamentu lietošanu;
•iespējamie interešu konflikti praktizējošiem ārstiem;
•kāpēc ir svarīgi regulēt farmācijas industrijas promocijas pasākumus, un, kā to darīt;
•laba prakse citur pasaulē."
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv