AKTUALITĀTES
   

Valdība sakārtos psihologu darbību (Papildināts ar saiti uz rakstu "Izskaudīs šarlatānus psiholoģijā")
Apskatīt komentārus (0)


28.01.2014


Raksts NRA.lv: Izskaudīs šarlatānus psiholoģijā | http://nra.lv/latvija/veseliba/110666-izskaudis-sarlatanus-psihologija.htm
"Valdība izšķīrusies beidzot sākt regulēt psihologu profesionālo darbību, šādi pārtraucot situāciju, kad ar privāto praksi varēja nodarboties cilvēks bez atbilstošas izglītības."
-----------------------------------------------------------------------
Ministru kabineta komiteja konceptuāli atbalstīja Pārresoru koordinācijas centra vadītās darba grupas izstrādātā ziņojuma par psihologu profesionālās darbības regulējuma nepieciešamību tālāku virzību apstiprināšanai Ministru kabinetā. Ziņojumā identificētas problēmas saistībā ar psihologu profesionālo pakalpojumu sniegšanu, kas ietekmē psihologu pakalpojumu kvalitāti un pieejamību. Būtiskākie šķēršļi kvalitatīvu pakalpojumu saņemšanā - nav noteikti psiholoģiskās izpētes atzinumu standarti, minimālās kvalifikācijas prasības praktizējošiem psihologiem, kā arī psihologu darbības pamatprincipi, prasības supervīzijai un pakalpojuma sniedzēja un saņēmēja tiesības un pienākumi.
*********************************************************************** 
Par informatīvo ziņojumu „Par psihologu profesionālās darbības regulējuma nepieciešamību”
1.Pieņemt zināšanai Pārresoru koordinācijas centra iesniegto informatīvo ziņojumu.
2.Ņemot vērā informatīvajā ziņojumā ietvertās rekomendācijas par psihologu profesionālās darbības regulējuma nepieciešamību, Labklājības ministrijai sagatavot nepieciešamos normatīvo aktu projektus un  noteiktā kārtībā iesniegt Ministru kabinetā līdz 2014. gada 1. martam.
3.Ņemot vērā informatīvajā ziņojumā ietvertās rekomendācijas, Labklājības ministrijai, Iekšlietu ministrijai un Izglītības un zinātnes ministrijai līdz 2014. gada 1. septembrim izstrādāt valsts pārvaldes uzdevumu izpildei nepieciešamo psihologu atzinumu standartus, iekļaujot tajos specifiskus jautājumus atbilstoši psiholoģiskās izpētes jomai.
4.Ņemot vērā informatīvajā ziņojumā ietvertās rekomendācijas, Labklājības ministrijai sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību līdz 2014. gada 31. decembrim izstrādāt vadlīnijas pašvaldībām psiholoģiskās palīdzības pakalpojumu sniegšanai.
5.Izglītības un zinātnes ministrijai sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, ņemot vērā informatīvajā ziņojumā minēto par psihologa pakalpojumu nepietiekamo pieejamību un finansēšanu vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs, noteiktā kārtībā līdz 2014. gada 1. martam iesniegt Ministru kabinetā priekšlikumus par situācijas uzlabošanai nepieciešamiem normatīvo aktu grozījumiem un finanšu resursiem.
Kopsavilkumu par problēmu lasiet
http://www.lvportals.lv/preses-relizes.php?id=260553
Saites uz dokumentiem:
Ziņojums „Par psihologu profesionālās darbības regulējuma nepieciešamību”
http://www.mk.gov.lv/doc/2005/PKCZin_020114_psi.7.doc
Pielikums "Psihologu darbības jomas un to vispārējais regulējums"
http://www.mk.gov.lv/doc/2005/PKCprot_020114_psi.7.doc
MKK protokolēmums
http://www.mk.gov.lv/doc/2005/PKCZin_p1_020114_psi.7.doc
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv