Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
Atpakaļ

Cerams, tā ir pīle! «Latvijā tik milzīgs HIV pārnēsātāju skaits, ka par to pārbaudīs bez atļaujas prasīšanas»Latvijā tik milzīgs HIV pārnēsātāju skaits, ka par to pārbaudīs bez atļaujas prasīšanas
Sabiedrības veselības Saeimas apakškomisijas un Veselības ministrijas kopēji izstrādātās kārtības jauninājums nosaka, ka turpmāk vairākām iedzīvotāju grupām HIV testus veiks nejautājot atļauju, ziņo raidījums 900 Sekundes.
HIV inficēšanās gadījumu skaits Latvijā ir augstāks nekā Eiropas vidējais, un pie mums tā pārnēsātāju skaits esot pārsniedzis 6700 cilvēku. Lielāka šī problēma esot vēl vien Igaunijā.
Problēmu vēl lielāku padara tas, ka inficētie nezināšanas vai baiļu dēļ šos testus neveic un tikai turpina inficēt citus. Narkoloģijas dispanserā, dzemdību namā, cietumos un citur rezultātā turpmāk tos veiks bez atļaujas prasīšanas.
Latvijā esot 18 testu kabineti, kuros bezmaksas var veikt šīs pārbaudes. Šogad 377 cilvēki to darījuši un 10 no viņiem tiešām atklājies HIV.
Tāpat tiek atzīmēts, ka HIV mūsdienās Latvijā vairs nav homoseksuāļu un narkomānu problēma. Lielākā daļa to pārnēsājošo ir heteroseksuāli 18 līdz 39 gadus veci cilvēki.


Rakstu ievietoja: Administrācija
     Komentēt ->

Nav neviena komentāra


Atpakaļ

Komentēt:

vārds:

[b]text[/b] text; [i]text[/i] text [url]http://testlink.lv[/url] http://testlink.lv; [img]http://testlink.lv/bilde.jpg[/img]


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA