AKTUALITĀTES
   
111520

Akadēmiķa viedoklis
Apskatīt komentārus (0)


21.04.2020


HIV agrīnās stadijās cilvēka imūnsistēma aktivizējas, imūndeficīta vīrusam nokļūstot cilvēka organismā un izstrādājoties lielam daudzumam antivielu pret dažādiem vīrusiem, tāpēc var pieļaut, ka cilvēkiem ar HIV ir mazāks inficēšanās risks ar koronavīrusu, paziņojis akadēmiķis Vadims Pokrovskis.
«Infekcijas agrīnajās stadijās imūnsistēma ir vairāk aktivizēta nekā novājināta. Kad imūndeficīta vīruss nonāk organismā, cilvēka imūnsistēma sāk ar to aktīvi cīnīties, tajā skaitā izstrādā lielu skaitu antivielu pret dažādiem vīrusiem. Iespējams, ka tās aizsargā pret koronavīrusu,» RIA Novosti pauda Pokrovskis
Viņš paskaidroja, ka cilvēka imūnsistēma pēc inficēšanās ar HIV atrodas aktivizācijas stāvoklī, tikai pēc 5 līdz 10 gadiem rodas pārspriegums, tāpēc var uzskatīt, ka cilvēki ar HIV slimības sākotnējā stadijā ir vairāk pasargāti no koronavīrusa nekā veselie cilvēki.
Cilvēkiem ar HIV tāpat ir palielināts imunoglobulīnu daudzums, kuri pasargā no inficēšanās ar dažādiem infekciju ierosinātājiem, iespējams, arī ar koronavīrusu, precizēja Pokrovskis. Tomēr tā ir tikai hipotēze, pagaidām nav pierādījumu par saistību starp saslimšanu ar HIV un koronavīrusu.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv