AKTUALITĀTES
   

Gaļas mašina darbosies arī turpmāk! (papildināts ar ziņu par Nacionālā Veselības dienesta nostāju)
Apskatīt komentārus (0)


28.07.2012


Biedrība "Apvienība HIV.LV" 27. jūlijā rīkoja protesta akciju ar mērķi panākt, ka C hepatīta ārstēšana kļūst pieejama visiem, kam tā nepieciešama, pieprasot nekavējoties piešķirt zāļu iegādes kompensācijas sistēmai papildus vismaz 20 miljonus latu, no kuriem daļa tiktu atvēlēta C hepatīta pacientiem.
Akcijas laikā Cipule sacīja, ka šogad šāda summa zāļu iegādes kompensācijas sistēmai netiks piešķirta, līdz ar to netiks palielināta arī valsts kompensācija C hepatīta ārstēšanai nepieciešamo zāļu iegādei. Viņa uzsvēra, ka tā vietā, lai valsts kompensētu C hepatīta zāļu iegādes izdevumus 100% apmērā, VM gribētu palielināt to pacientu skaitu, kuri saņem kompensāciju 75% apmērā.
Pēc akcijas biedrības "Apvienība HIV.LV" pārstāvji tikās ar parlamentāro sekretāri, lai pārrunātu izvirzītās prasības. Kā pastāstīja biedrības valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Molokovskis, pie kopīga risinājuma nonākt neizdevās, jo papildu finansējums zāļu iegādes kompensācijas sistēmai šogad netiks piešķirts. Tomēr Cipule esot atzinīgi novērtējusi biedrības iniciatīvu un paudusi pārliecību, ka nākotnē kopīgi izdosies atrisināt šo jautājumu.
Lasiet pilnu ziņu:
"Zāļu iegādes kompensācijas sistēmai pieprasītos papildu 20 miljonus latu šogad nepiešķirs" |
http://nra.lv/latvija/veseliba/76589-zalu-iegades-kompensacijas-sistemai-pieprasitos-papildu-20-miljonus-latu-sogad-nepieskirs.htm
"20 milj. Ls zāļu iegādes kompensācijai ies secen" | http://www.db.lv/citas-zinas/20-milj-ls-zalu-iegades-kompensacijai-ies-secen-376110
Oficiālās fotogrāfijas no tikšanos Veselības ministrijā VM mājaslapā http://www.vm.gov.lv/lv/foto_galerija/?gid=11 

****************************************************************

Avots: NRA.lv | "Prasa piešķirt C hepatīta ārstēšanai vairāk naudas" | Aisma Orupe | http://nra.lv/latvija/veseliba/76681-prasa-pieskirt-c-hepatita-arstesanai-vairak-naudas.htm |
Apvienība HIV.LV piektdien rīkoja protesta akciju C hepatīta ārstēšana maksā mēnesī vairāk nekā cilvēka dzīve, lai panāktu, ka šīs slimības ārstēšana kļūst pieejama visiem, kam tas nepieciešams.
Šobrīd valsts sedz tikai 75% no izmaksām, līdz ar to pacientam ik mēnesī nākas tērēt ap 200 latu, ko daudzi nevar atļauties.
Apvienības pārstāvji bija pulcējušies četrās vietās Rīgā: pie Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta, Slimību profilakses un kontroles centra un farmācijas kompānijas Merck Sharp&Dohme pārstāvniecības Latvijā, lai paustu tām savas prasības. Kā norādīja biedrības valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Molokovskis, katrai no šīm instancēm ir savas prasības, tomēr galvenās ir šādas: lai valsts segtu nevis 75% no ārstēšanas izmaksām, bet 90%, bet PVN zālēm pret C hepatītu tiktu pazemināts līdz 5%. Pretējā gadījumā daudzi slimnieki tā arī netiks izārstēti, jo viena terpijas kursa izmakas ir 3500 līdz 7000 latu un vidēji pacientam mēnesī nākas tērēt ap 200 latu. Šā iemesla dēļ daudzi atmetot ar roku ārstēšanai, un vairākumā gadījumu slimība pāriet hroniskā formā un beidzas ar aknu cirozi, tādējādi to varot dēvēt par maigo slepkavu. A. Molokovskis uzsvēra: visu laiku tiek apgalvots, ka valsts atgūstas no krīzes, bet tās pilsoņi to neizjūt, tāpēc, ņemot vērā šīs infekcijas bīstamību un izplatību, ir pēdējais laiks pierādīt, ka valstij rūp savu iedzīvotāju veselība.
Nacionālā veselības dienesta direktora vietnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Doveiks, tiekoties ar akcijas dalībniekiem, norādīja, ka nevar solīt gaišu nākotni attiecībā uz kompensējamām zālēm. Viņš saprotot šo prasību pamatotību, bet patlaban tādas naudas, lai segtu 90% no ārstēšanās izmaksām, valstij nav. To varēs izpildīt tikai tad, ja nākamgad budžetā šim mērķim tiks piešķirts lielāks finansējums nekā šobrīd.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv