Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
82216

Gilead aptauja. Kas ir HIV: uz ko cerēt?
Apskatīt komentārus (0)


07.11.2017


Kompānijas Gilead veiktā aptauja „Kas ir HIV: uz ko cerēt?” („HIV is: Expectations from Life”), parādīja, ka 68% cilvēku, kas dzīvo ar HIV, nestāsta par savu statusu potenciālajiem partneriem, jo baidās no atstumtības. Aptauja tika veikta Lielbritānijā, Francijā, Spānijā un Itālijā. Kā noskaidrojās vislielākā stigmatizācija ir Apvienotajā Karalistē: šeit 44% HIV pozitīvo cilvēku runā par to, ka nevar uzsākt pastāvīgas attiecības, jo tiek atstumti no apkārtējiem.
Vācijā uz to norādīja 25%, Francijā – 28%, Spānijā – 17% un Itālijā 12% HIV pozitīvo cilvēku. 31% cilvēku, kas dzīvo ar HIV ir pārliecināti, ka būs vientuļi. Cilvēku bez HIV vidū tādu vienkārši nav: visi tic, ka agrāk vai vēlāk satiks piemērotu partneri. Daļēji tas ir saistīts ar to, ka HIV pozitīvie cilvēki nav pārliecināti par rītdienu un baidās uzņemties atbildību nopietnās attiecībās. Stigmatizācija un bailes neizzūd, lai gan medicīna ir guvusi labas sekmes cīņā ar HIV. Fonda Cara Trust direktors Kriss Vulls (Chris Woolls) ir pārliecināts, ka šo situāciju var un vajag mainīt: „Pateicoties jaunākajām zālēm, cilvēki ar HIV var nodzīvot garu un veselīgu dzīvi, pašlaik tas ir tik reāli, kā nekad, taču visi gaida ļaunāko. Ikvienam cilvēkam, kas dzīvo ar HIV, jāsaņem savām vajadzībām un īpatnībām atbilstoša vislabākā medicīniskā palīdzība, kāda ir pieejama attiecīgajā valstī. Aizspriedumiem attiecībā uz HIV nevajadzētu traucēt cilvēkiem dzīvot tā, kā viņi vēlas.
Aptaujā piedalījās 3245 pieaugušie, kā HIV pozitīvi, tā arī HIV negatīvi. HIV pozitīvie cilvēki ir pārliecināti, ka nodzīvos mazāk nekā cilvēki bez HIV. Bez tam, 28% vīriešu, kuriem ir sekss ar vīriešiem, baidās, ka HIV statuss traucēs viņiem nodibināt ģimeni. Projekta NAM aidsmap izpilddirektors Metju Hodsons (Matthew Hodson) teica GSN: „Lielākā daļa HIV pozitīvo cilvēku, ko es pazīstu, tā vai citādi ir saskārušies ar to, ka viņus atstumj, ja viņi atklāj savu statusu. Īpaši spilgti tas izpaužas iepazīšanās pielikumos, kur cilvēkiem bieži pasaka tādas lietas, ko neteiktu tieši acīs: cietsirdīgus un aizvainojošus vārdus. Viņi jau iepriekš zina, ka saņems atteikumu, tāpēc nevar būt atklāti un godīgi. Mums ir jāpastāsta cilvēkiem taisnība par HIV, citādi aizspriedumi un bailes nekur nepazudīs.
**********************
Source: «Shining a light on the life expectations of people living with HIV in Europe» | http://campaigns.visit-gbu.eu/expectations-from-life?location=country-eu
<... The HIV is: Expectations from Life survey explored the hopes and aspirations of people living with HIV (PLWHIV) compared to the general population in three areas: health and quality of life; love, sex and relationships; and, professional life and financial planning.
The HIV is: Expectations from Life survey, commissioned by Gilead Sciences Europe, surveyed 3,245 adults with and without HIV in France, Germany, Italy, Spain and the UK to uncover whether the expectations from life of people living with HIV differed from those without. ...>

 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA