Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
33363

HIV skrīnings Igaunijā
Apskatīt komentārus (0)


20.02.2013


Instrukcija paredz, ka Harjumā un Ida-Virumā analīzes uz HIV infekciju ir jāveic visiem pacientiem vecumā no 16 līdz 49 gadiem, kas atrodas ambulatorā (izņemot neatliekamās medicīnas nodaļas pacientus, kurus testē saskaņā ar klīniskajiem rādījumiem) un stacionārā ārstēšanā (tajā skaitā dienas ķirurģijas nodaļas pacienti).
Kā norāda Sociālo lietu ministrijas veselības aizsardzības politikas nodaļas vadītāja Ene Augasmjagi, pastiprināta uzmanība pievērsta Harjumā un Ida-Virumā tāpēc, ka tieši tur ir asa HIV izplatības problēma.
“Jo ātrāk tiks atklāta infekcija, jo lielāka iespējamība, ka izdosies nepieļaut tās tālāku izplatību un pacients ātrāk saņems ārstēšanu, kas viņam savukārt garantēs augstāku dzīves kvalitāti. Tāpēc testēšana  nepieciešama gan profilakses, gan ārstēšanas dēļ,” viņa piezīmēja.
Aizvadītajā gadā Ida-Virumā centrālā slimnīca masveidā sāka veikt analīzes uz HIV. Pēc slimnīcas preses sekretāres Anneles Bogenas vārdiem, 2012. gadā tika veikti par 200 testiem vairāk nekā 2011. gadā.
Kā teica Austrumu Tallinas centrālās slimnīcas vadītājs Ralfs Alikvē, esot grūti novērtēt, vai ar šiem mēriem ir pietiekami. Paplašinot apsekojamo loku, nedrīkst aizmirst par naudu un likumiem. Aizvadītajā gadā Austrumu Tallinas centrālajā slimnīcā veikto testu uz HIV skaits nepieauga, toties Ziemeļu Igaunijas reģionālajā slimnīcā veica par 10% vairāk testu.
Ziemeļu Igaunijas reģionālās slimnīcas infekciju kontroles dienesta vadītājs Maits Altmets pozitīvi vērtē to, ka Tallinai un Idu-Vīrumā izrāda pastiprinātu uzmanību, jo inficētos īpaši daudz atklāj tieši šajos reģionos.
(
www.dzd.ee)
******************************************************************
"Руководство по тестированию на ВИЧ-инфекцию и направлению ВИЧ-позитивных лиц на лечение", 2012 год, Эстония (на русском языке) http://www.terviseinfo.ee/images/
HIV_testimise_ja_ravile_suunamise_uuendatud_juhis_RUS.pdf
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA