Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
50417

Ko tu teici?
Apskatīt komentārus (0)


02.01.2015


HIV inficētie cilvēki dzird sliktāk. Pētnieku grupa novērtēja dzirdamības slieksni 262 vīriešiem, no kuriem 117 bija HIV inficēti, un 134 sievietēm, no kurām 105 bija pozitīvs HIV tests. Vīriešu vidējais vecums bija 57 gadi, bet sieviešu - 48 gadi. Pētnieki konstatēja, ka tīra toņa augsto un zemo frekvenču dzirdamības sliekšņi HIV inficētajiem cilvēkiem, salīdzinot ar veselajiem, ir manāmi augstāki. Tas nozīmē, ka viņi dzird sliktāk. Zinātnieki apgalvo, ka pētījums tika veikts neatkarīgi no antiretrovīrusu preparātu un HIV vīrusu slodzes ilgstošas iedarbības uz cilvēku.
„Cik mums zināms, tas ir pirmais pētījums, kurš parāda, ka HIV inficētajiem cilvēkiem ir vājāka dzirde visu frekvenču diapazonā, neatkarīgi no daudziem citiem faktoriem, kas var ietekmēt dzirdi,” – pētnieki nonāca pie secinājuma.
*********************
Avots: "HIV positive adults have poorer hearing: Study" | HIV positive adults have poorer low- and high-frequency hearing than those without the infection… | http://www.financialexpress.com/article/lifestyle/health/hiv-positive-adults-have-poorer-hearingstudy/24139/ |
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA