AKTUALITĀTES
   
36675

Nabagajās valstīs agrīna HIV ārstēšana var nodarīt ļaunumu pacientiem
Apskatīt komentārus (0)


15.07.2013


Trīs Džona Hopkinsa universitātes zinātnieki žurnālā “Clinical Infectious Diseases” publicējuši darbu, kurā apstiprināts, ka ierobežotās piekļuves dēļ antiretrovīrusu preparātiem (ARV), kā arī pastāvot ierobežotām iespējām piekļūt laboratoriskiem izmeklējumiem, ārstējot nabadzīgās valstīs pēc amerikāņu standartiem, jāņem vēra vēl daži citi aspekti.
Rekomendācijās par agrīnu HIV ārstēšanu ASV ir aicinājums uzlabot to cilvēku veselības stāvokļa perspektīvas, kuri dzīvo ar HIV, un novērst šī vīrusa nodošanu citiem. Pēdējos gados šo rekomendāciju izpildes iespējamība ir pieaugusi sakarā ar toksiskuma mazināšanos jaunajos antiretrovīrusu preparātos. Hopkinsa universitātes zinātnieki apgalvo, ka agrīni uzsākot lietot ARV preparātus ierobežotu resursu apstākļos nenoliedzami ir ieguvums gan profilaktiskā ziņā, gan arī palīdzības sniegšanas ziņā tiem cilvēkiem, kuriem ir HIV. Tomēr viņi norāda, ka šādos apstākļos pieejamie preparāti, kā likums, ir novecojuši, tādēļ cilvēki, uzsākot terapiju, esot augstam CD4 līmenim, riskē ar savu veselību preparātu izraisīto blakņu un tā toksiskuma dēļ. Turklāt, izmantojot mazāk efektīvu ārstēšanas režīmu un iztrūkstot laboratoriskiem izmeklējumiem, nonāk pie tā, ka cilvēkiem veidojas noturība pret zālēm, kas nākotnē var ierobežot ārstēšanas iespējas. 
«Visaptverošai ārstēšanai jākļūst par mūsu galīgo mērķi. Tas būs ieguvums gan ar HIV inficētajiem, gan arī samazinās epidēmijas izplatības tempus, perspektīvā to apturot pavisam,” raksta pētījuma autori. “Taču nedrīkst zaudēt no redzesloka acimredzamās atšķirības starp valstīm, kas kļūst par šķērsli ceļā uz antiretrovīrusu terapijas izmantošanu.
(Avots
www.aidsmeds.com) 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv