AKTUALITĀTES
   
48203

Notikusi vasaras nometne atkarīgiem cilvēkiem un viņu tuviniekiem
Apskatīt komentārus (0)


20.09.2014


Ideja par nometnes īstenošanu sakņojas tajā, ka jebkurš cilvēks, kurš cieš no atkarības, atstāj iespaidu uz pārējiem ģimenes locekļiem, tas ir – cieš visi. Atkarība tiek uzskatīta par ģimenes slimību – t.i., jebkurš ģimenes loceklis cieš no atkarīgā tuvinieka slimības, uzvedības, reakcijām, un tajā pašā laikā līdzatkarīga uzvedība var nostiprināt un sekmēt atkarību, ja netiek apzinātas līdzatkarības izpausmes, tās iemesli un atveseļošanās nepieciešamība.
Vasaras nometnē cilvēkiem, kuri iziet rehabilitācijas kursu, un viņu tuviniekiem – līdzatkarīgajām personām, bija iespēja trīs dienu garumā dzirdēt speciālistu psihologu priekšlasījumus par atkarības un līdzatkarības tēmām, kopīgi dalīties par atkarības slimības pieredzi terapeitiskajā grupā, darboties mākslas terapijas nodarbībās un, protams, kopā atpūsties.
Nometne noritēja Cēsīs, „Gaujaslīčos”, kur mitinās biedrība „Gaujaslīči” – organizācija, kuras mērķi sasaucas ar Nodibinājuma „Nova vita” mērķiem – palīdzēt tiem, kas nonākuši dzīves grūtībās. Nometnes norises vieta deva iespēju dalībniekiem atslēgties no ikdienas rūpēm, būt prom no trokšņa un lielpilsētas un veltīt laiku tieši sev.
Nometnē nodrabības vadīja pieredzējuši speciālisti atkarību rehabilitācijas jomā – psiholoģe, psihoterapeite un supervizore Aelita Vagale, psiholoģes Anete Jansone un Kristīne Mozaķe, kā arī mākslas terapeite Alise Dūdiņa. Vasaras nometne noritēja saskaņā ar šim mērķim speciāli izstrādātu programmu (autore – A. Vagale).
Nometnē piedalījās 15 rehabilitācijas programmas dalībnieki un viņu tuvinieki, kopumā – 30 cilvēku. Nometnes dalībnieki dalību tajā novērtēja kā būtisku un vērtīgu pieredzi – iespēju būt kopā ar tuviniekiem, ar kuriem kopā piedzīvojuši atkarības cilpas radīto bezpalīdzības izjūtu, apjukumu un izmisumu, dzirdēt speciālistu atziņas par atkarības un līdzatkarības fenomenu, uzklausīt savu tuvinieku un pārējo nometnes dalībnieku pieredzi, jūtas un atziņas.
Nometnes speciālisti – psihologi atzina, ka šis ir ļoti vērtīgs veids, kādā ik pa laikam pulcēt kopā atkarīgos cilvēkus un viņu tuviniekus. Tas bija laiks, lai dalībnieki kopīgi un psiholoģiski drošā vidē domātu un runātu par sāpēm, meklējumiem un risinājumiem, uz ko mudinājusi atkarības un līdzatkarības
slimība un to sekas. Lai ieraudzītu, ka patiesība par sevi, otru un slimību dod brīvību un reizē liek aizdomāties par savu atbildību – rūpēties par sevi pareizā veidā.
Nometne īstenota Eiropas Ekonomikas zonas līdzfinansētā projekta "Integrēta pieeja atkarīgo personu sociālajai iekļaušanai" ietvaros. Projektu administrē Sabiedrības Integrācijas Fonds.
Papildu informāciju par projektu var saņemt, rakstot uz e-pastu nova.vita.latvia@gmail.com  
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv