Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
33460

Noziedzīga nolaidība
Apskatīt komentārus (0)


23.02.2013


Par nelaimi pacientiem, šajā slimnīcā jeb – drīzāk – „medicīnas punktā”, kas piederēja ārstam Dipakam Desajam (Dipak Desai), absolūti neievēroja elementārus aseptikas un antiseptikas noteikumus.
Kā vēlāk noskaidroja, gan pats ārsts, gan divas pie viņa strādājošās pensijas vecuma medmāsas, veicot barības vada un kuņģa endoskopiskos izmeklējumus un ievadot preparātus vietējai anestēzijai, vairākkārt izmantoja vienreizējās lietošanas šļirces un nedezinficēja endoskopu uzgaļus.
Šī iemesla dēļ aptuveni 90 slimnieki izrādījās inficēti ar C hepatīta vīrusu, bet kopējais pacientu skaits, kas tika tieši pakļauti inficēšanās riskam, bija gandrīz 50 000.
Viena no pacientēm, kas inficējās daktera Desaja klīnikā, jau ir mirusi no C hepatīta vīrusa izraisītajām sekām.
Tagad paralēli daudziem miljoniem prasību pret tiešajiem vīrusa hepatīta uzliesmojuma vaininiekiem, kas tika nosaukts par apjomīgāko Amerikas medicīnas vēsturē, divi cietušie pieprasa kompensāciju arī no štatā lielākās medicīnas kompānijas Health Plan of Nevada.
Kā noskaidroja cietušo advokāti, kompānijas vadība labi zināja, ka Dipaks Desajs arī iepriekš vairākkārt pārkāpa ārsta prakses darbības noteikumus, par ko tika disciplināri sodīts. Taču, neraugoties uz to, Health Plan of Nevada darbinieki nosūtīja daudzus savus klientus pie Desaja, lai veiktu diagnosticējošas procedūras vai ārstētos ambulatori.
Aprīlī lielākā medicīniskā skandāla tiešie vaininieki ārsts Dipaks Desajs un medmāsas stāsies tiesas priekšā.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA