Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
33400

Parīzē atklās pirmo telpu, kur uzņemt narkotiku devu
Apskatīt komentārus (0)


21.02.2013


Runa ir par telpu, kur narkotiku atkarīgie varēs uzņemt kārtējo devu. Tur viņiem piedāvās sterilas šļirces, lai aizkavētu slimību izplatīšanos, tur būs arī ārsti, kas varēs sniegt palīdzību narkotiku pārdozēšanas gadījumā un centīsies uzsākt dialogu ar narkomāniem par viņu iespējamo hospitalizāciju uz detoksikācijas centru.
Šādas “zāles” izveidošanas iniciatore bija veselības aizsardzības ministre Marisola Turena. Šis eksperiments, pēc ministres vārdiem, veicinās mirstības un “sociālās izolācijas” samazināšanos. Pret šo iniciatīvu iestājās labējie un 10. apgabala vietējie deputāti: viņi ieņēma pozīciju “vienalga kur, tikai ne blakus manām mājām”. Pēc speciālistu domām, narkotiku lietošanas izplatība turpina pieaugt, un tādēļ labāk ir to kontrolēt, nevis pieļaut, ka trotuāri tiek nosēti ar lietotām šļircēm.
Tamlīdzīgas “zāles” ir jau ierīkotas Eiropā. Pirmo atvēra Bernē (Šveice) 1986. gadā. Pēc divdesmit gadiem nāves gadījumu skaits narkotiku pārdozēšanas dēļ tur samazinājies desmit reižu, atzīmē izdevums La Stampa.
Avots: La Stampa
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA