AKTUALITĀTES
   
25048

"Dzīvā bibliotēka" pret stereotipiem un aizspriedumiem
Apskatīt komentārus (0)


15.07.2012


08. augustā velomaratona dalībnieki ieradīsies Rīgā, un šajā dienā paredzēts publisks pasākums „Iecietības diena”, lai apmeklētājiem visu vecumu kategorijās ļautu izprast iecietības nozīmi un izpausmi atšķirīgās dzīves situācijās. Pasākuma pirmajā daļā paredzēts izglītojošs seminārs, lai plašāk iepazīstinātu tā dalībniekus, ko vispārīgi nozīmē stereotipi, aizspriedumi un diskriminācija, kā tā veidojas. Turpinājumā plānots koncerts un dažādas interaktīvas aktivitātes, tostarp radošās darbnīcas bērniem un pirmās palīdzības demonstrējumi.
Pasākuma trešais – noslēdzošais – posms iecerēts kā stāstu vakars jeb tā saucamā „Dzīvā bibliotēka” (angļu valodā – „Living library”). „Dzīvā bibliotēka” izpaužas tādējādi, ka apmeklētājiem tiek dota iespēja neformālā veidā sarunāties ar „grāmatām”. Šajā gadījumā „grāmatas” parasti ir personas, kas savas profesijas dēļ vai sakarā ar piederību kādai sabiedrības grupai saņēmušas pretrunīgus vērtējumus, sastapušās ar diskrimināciju un pret sevi vērstu neizpratni, stereotipiem un aizspriedumiem. Neziņas un informācijas trūkuma rezultātā cilvēki sāk vispārināt un izdarīt pieņēmumus, kas balstās uz stereotipiem un aizspriedumiem. „Dzīvā grāmata” iepazīstina ar savu stāstu, taču tā var arī atbildēt uz „lasītāju” jautājumiem un uzdot savus jautājumus „lasītājiem”. „Lasītājs” savukārt var būt ikviens, kurš vēlas runāt par šiem stereotipiem un aizspriedumiem, kā arī pavadīt laiku personīgā dialogā. „Dzīvā bibliotēka” ļauj radīt dialogu un satikties ļaudīm, izaicināt aizspriedumus un veicināt izpratni, kā arī lauzt stereotipus pozitīvā un humoristiskā veidā.
08. augustā esam iecerējuši atspoguļot sabiedrībā pastāvošo diskrimināciju (rasu un etniskie aizspriedumi, vecuma aizspriedumi, dzimumu diskriminācija, reliģiskie aizspriedumi, diskriminācija pret seksuālajām minoritātēm, diskriminācija pret cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, diskriminācija pret cilvēkiem ar dažādu sociālo piederību), rosinot cilvēkus domāt par daudzveidīgas sabiedrības priekšrocībām un savstarpējo toleranci.
Vēlamies Jūs aicināt piedalīties šajā pasākumā un „Dzīvajā biblitotēkā” dalīties ar savu stāstu no ikdienas dzīves vai darbības savā organizacijā, iezīmējot arī situācijas, kad esat saskāries/-usies ar aizspriedumiem un neizpratni no sabiedrības puses. Stāsta garums – aptuveni 20 minūtes, pēc kura klausītājiem jeb „dzīvās grāmatas lasītājiem” tiek dota iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus. Stāsta veidošanā iespējams izmantot arī citus nepieciešamus palīglīdzekļus vai uzskates materiālus. Piedalīšanās pasākumā neparedz honorāru. Pasākuma norises vieta un Jūsu stāstam paredzētais laiks tiks precizēts („Dzīvās bibliotēkas” sākums – plkst. 21.00).
LSKJ ir LSK struktūrvienība, kas strādā jaunatnei. LSKJ ir viena no lielākajām jaunatnes apvienībām Latvijā. 21 nodaļā Latvijas novados darbojas aptuveni 1000 brīvprātīgo. Mūsu mērķis ir darboties kā valsts palīgam, uzlabojot mazaizsargāto cilvēku dzīves apstākļus, kā arī pilnveidot sabiedrības izpratni par dažādām problēmām.
Mājas lapa:
www.lskj.lv
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv