AKTUALITĀTES
   
39384

Rekomendējamais CD4 šūnu līmenis, uzsākot antiretrovīrusu terapiju, vairumam personu paliek 350 šūnu/ml
Apskatīt komentārus (0)


22.10.2013


Aizvadītajā nedēļā XIV Eiropas konferencē, kas bija veltīta HIV/AIDS problēmām, tika prezentētas un apspriestas pārskatītās Eiropas rekomendācijas HIV/AIDS infekcijas ārstēšanai, ko publicējusi HIV/AIDS jomas speciālistu Eiropas klīniskā apvienība (EACS).
Iepriekšējās rekomendācijās tika veikti tikai daži labojumi, kurus publicēja 2011. gadā. Jāatzīmē, ka CD4 limfocītu rekomendējamais līmenis, uzsākot antiretrovīrusu terapiju, vairumam personu paliek iepriekšējais – 350 šūnu/ml. Savukārt jaunās rekomendācijas akcentē uzmanību uz to, ka daudzos gadījumos tā vietā, ka ārsts vienpersoniski nozīmē terapijas uzsākšanu, daudz svarīgāks ir aspekts, ka ārsts un pacients jau savlaicīgi apspriež, kad būtu piemērotākais laiks uzsākt antiretrovīrusu terapiju.
Pacientiem, kam ir HIV un B vai C hepatīta koinfekcija, tiek rekomendēts uzsākt antiretrovīrusu terapiju, esot daudz augstākam CD4 limfocītu līmenim – ap 500 šūnu/ml. Ārstēšanas uzsākšanu, esot augstam CD4 limfocītu līmenim, rekomendē arī visiem pacientiem, kam HIV infekcija ir akūtā stadijā (diagnosticēta drīz pēc inficēšanās), kā arī personām, kurām ir tuberkuloze vai daži ļaundabīgā audzēja veidi.
Rekomendācijās norādīts, ka antiretrovīrusu terapijas uzsākšana ir aktīvi jāapspriež ar visiem pacientiem; īpaši uzsvaru liekot uz to, cik svarīgi ir speciālistam šo jautājumu apspriest ar katru pacientu, kas ir viņa pārraudzībā.
Dokumenta autori paziņoja, ka rekomendācijas vērstas uz to, lai atrastu līdzsvaru starp individuālu pieeju pacientam un veselības aizsardzības sabiedriskajiem mērķiem, kad terapija tiek uzskatīta kā metode, lai novērstu infekcijas izplatības risku.
Tāpat tika papildināts rekomendējamo antiretrovīrusu preparātu saraksts. Jaunais preparāts no nukleozīdo atgriezeniskās transkriptāzes inhibitoru grupas – rilpivirīns (Edurants, ir arī Eviplera/Komplera sastāvā) – tika iekļauts rekomendējamo preparātu sarakstā pacientiem, kas uzsākuši antiretrovīrusu terapiju, bet tikai gadījumos, ja viņu vīrusu slodze saglabājas līmenī, kas zemāka par 100000 kopijām/ml.
Jaunais kombinētais preparāts Stribilds, kura sastāvā ir elvitagravirs / tenofovīrs / emtricitabīns / kobicistāts, iekļauts terapijas alternatīvo shēmu sarakstā.
Pacientiem rekomendē regulāri veikt pārbaudes, vai lietotie preparāti nereaģē cits ar citu, vai nav osteoporozes pazīmju ar risku lauzt kaulus. Daudz detalizētāka informācija par šo jautājumu pieejama sadaļā Norādījumi par pacientu novērošanu un uzskaiti, kam ir depresijas pazīmes, kā arī par seksuālo un reproduktīvo veselību.
Pret C hepatīta vīrusu izmantojamā trīs preparātu terapija rekomendējama to pacientu ārstēšanai, kam ir  C hepatīta genotips 1 un aknu fibrioze otrajā vai vēl smagākā pakāpē.
(New EACS treatment guidelines strike balance between individual choice and public health, say writers 
http://www.aidsmap.com/page/2781919/)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv