Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
45139

Rīgā atzīmēs Starptautisko no AIDS mirušo piemiņas dienu
Apskatīt komentārus (0)


16.05.2014


Rīga, 2014. gada 15. maijs                                                                                    
Preses paziņojums

Rīgā atzīmēs Starptautisko no AIDS mirušo piemiņas dienu
„Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem" (AGIHAS) 2014. gada 18. maijā   atzīmēs Starptautisko no AIDS mirušo piemiņas dienu ar aktivitātēm Rīgā:
 - no plkst. 14:00 līdz 17:00 pie gājēju pārējas no Stacijas laukuma uz Marijas ielu, veiks iedzīvotāju informēšanu par situāciju ar HIV/AIDS Latvijā, dalīs prezervatīvus, lubrikantus, infolapas;
- plkst. 17:00 notiks zibakcija ar ziedu nolikšanu un svecīšu aizdegšanu pie Stēlas mirušo no AIDS piemiņai.

Biedrība AGIHAS aicinās iedzīvotājus arī atbildēt uz dažiem aktuāliem jautājumiem par veselības  veicināšanu un pašiem iesaistīties veselības politikas pilnveidošanā.
1991. gadā AIDS dēļ Latvijā nomira pirmais cilvēks. Ar HIV inficēto cilvēku mirstība gadu no gada konsekventi pieaug. Neskatoties uz HIV ārstēšanas mūsdienīgajām iespējām, finansējums gan profilaksei, gan ārstēšanai nav pietiekams, ko atzīst arī Veselības ministrijas ierēdņi.
7. maijā notikušajā preses konferencē “Latvija var apturēt mirstību AIDS dēļ. Vai cenšas?” Veselības ministrijas un Nacionālā Veselības dienesta pārstāvji norādīja, ka tuvākajos gados nekādi uzlabojumi HIV jomā nav sagaidāmi, ja būtiski netiks palielināts finansējums veselības aprūpei kopumā. “Esmu pārliecināts, ka ne tikai pacientu grupām un tās atbalstošajām organizācijām, bet arī visiem iedzīvotājiem nepieciešams apvienot savus spēkus un prasmes, lai nopietni ietekmētu veselības politiku valstī,” saka biedrības AGIHAS vadītājs I. Kokars.
Biedrības AGIHAS rīkotos Starptautiskās no AIDS mirušo piemiņas dienas pasākumus līdzfinansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.
Vairāk par biedrību AGIHAS lasiet agihas.lv
Papildus informācija:
Biedrības AGIHAS valdes priekšsēdētājs Ivars Kokars
E-pasts:
agihas@apollo.lv
Tālrunis: 29163913
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA