Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
33534

Šodien notiek konference „HIV/AIDS mūsdienu skatījumā”
Apskatīt komentārus (0)


27.02.2013


Pieaudzis ar HIV inficēto pacientu skaits
26.02.2013
Stacionāra „Latvijas Infektoloģijas centrs” statistika liecina, ka HIV/AIDS Ambulatorās nodaļas uzskaitē uz š.g. 1. februāri bija 3889 cilvēki, kuri inficējušies ar HIV (1.02.2012. - 3597), un 1224 saslimušie, kuriem infekcija nonākusi AIDS stadijā (gada griezumā šim skaitlim ir tendence pieaugt - 2011.g. – 108 jaunatklāti gadījumi, 2012.g. – 135 jaunatklāti gadījumi). Šā gada pirmajos divos mēnešos ar HIV infekciju saslimuši 27 cilvēki, bet slimība AIDS stadijā reģistrēta 19 cilvēkiem.
Līdz ar šauri medicīniskiem aspektiem konferencē tiks skarts arī sabiedrības drošības jautājums. Mediķi uzskata, ka savlaicīgi ārstējot HIV inficētus pacientus, iespējams panākt, ka vīrusa koncentrācija asinīs ir zem laboratoriski nosakāmā sliekšņa. Vīrusam esot tik nelielā koncentrācijā, tā inficējošā deva ir nepietiekama, tāpēc zūd tālākas inficēšanas risks un tiek samazināta sabiedrības apdraudētība.
Pašlaik Latvijā, tāpat kā citur pasaulē, HIV ir viena no postošākajām infekcijām, taču mediķu pieredze liecina, ja cilvēkam agrīni atklāj HIV un viņš laikus apmeklē ārstu infektologu un rūpīgi ievēro ārsta norādījumus, ja vajadzības gadījumā uzsāk un kārtīgi lieto noteikto specifisko terapiju un regulāri kontrolē savu veselības stāvokli, tad ievērojami samazinās risks saslimt ar AIDS un palielinās cilvēka dzīvildze. Tieši katra cilvēka zināšanas par HIV un AIDS var palīdzēt izsargāties no inficēšanās - uzskata mediķi.
Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ar konferenci „HIV/AIDS mūsdienu skatījumā” turpina informējoši izglītojošu ikmēneša konferenču ciklu, lai celtu slimnīcas un citu Latvijas veselības aprūpes iestāžu ārstu kvalifikāciju un dotu iespēju iegūt Latvijas Ārstu biedrības apstiprinātus kredītpunktus, kas palīdzētu sagatavoties sertifikācijai.
Konferenci vadīs Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas Ārstniecības padomes priekšsēdētājs prof. Aivars Lejnieks un infektoloģijas galvenā speciāliste prof. Ludmila Vīksna. Konferencē ar lekcijām uzstāsies speciālisti no Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāra „Latvijas Infektoloģijas centrs” - stacionāra galvenā ārste prof. Baiba Rozentāle, nodaļu vadītāji Indra Zeltiņa un Gunta Stūre, un citi. Konference notiks Latvijas Onkoloģijas Centra zālē, Rīgā, Hipokrāta ielā 4.
(
www.aslimnica.lv) 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA