AKTUALITĀTES
   
75641

Veselības ministrija joprojām sola ierobežošanas plānu
Apskatīt komentārus (0)


17.01.2017


Nr. 01-17.1/223
Uz 20.12.2016.

Biedrībai „DIA+LOGS”

Par Pasaules AIDS dienai veltītās
konferences rezolūciju

Veselības ministrija ir iepazinusies ar Jūsu 2016. gada 20. decembra vēstuli par 2016. gada 29. novembra Pasaules AIDS dienai veltītajā konferencē pieņemto rezolūciju.
Veselības ministrija kopumā piekrīt rezolūcijā aktualizētajiem jautājumiem attiecībā uz HIV izplatības ierobežošanu un paustajam, lai sasniegtu vēlamo rezultātu, pasākumiem HIV izplatības ierobežošanai ir jābūt kompleksiem, nodrošinot gan profilakses pasākumus, lai novērstu inficēšanās riskus, gan agrīnu infekcijas atklāšanu un agrīnu ārstēšanu.
Veselības ministrija atbalsta viedokli, ka viens no HIV agrīnas diagnostikas un efektīvas ārstēšanas nosacījumiem ir pacientu līdzestība, kuru bieži ietekmē arī sabiedrības attieksme pret HIV inficētām personām un šo personu stigmatizācija. Lai virzītos uz Pasaules Veselības organizācijas definēto mērķu HIV izplatības ierobežošanai – līdz 2030. gadam panākt, ka 90 % no HIV inficētajām personām zina savu HIV statusu, 90 % no atklātajiem HIV inficētajiem saņem ārstēšanu un 90 % no tiem, kuri saņem HIV ārstēšanu, tā ir efektīva, – kā arī risinātu iepriekš minētās problēmas, Veselības ministrija ir paredzējusi šogad izstrādāt politikas plānošanas dokumentu “HIV, vīrushepatītu un seksuāli transmisīvo slimību izplatības ierobežošanas plāns 2018.-2020. gadam”. Minētā plāna projekta apspriešana tiks arī iekļauta HIV infekcijas, tuberkulozes un seksuālās transmisijas infekciju izplatības ierobežošanas koordinācijas komisijas sēdes darba kārtībā, kuru paredzēts sasaukt 2017. gada sākumā. Tādējādi arī rezolūcijā izteiktais aicinājums izveidot nacionāla mēroga līdzestības veicināšanas mehānismu, aicinot līdzdarboties Veselības ministrijas padotības iestādes, ārstu un farmaceitu asociācijas, nevalstiskās organizācijas un pacientu organizētās grupas, varētu tikt apspriests sadarbībā ar visām ieinteresētajām pusēm iepriekšminētās komisijas sēdes sanāksmēs.

Valsts sekretārs Kārlis Ketners

Jana Feldmane, 67876119
Jana.Feldmane@vm.gov.lv
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv