AKTUALITĀTES
   
46037

Zināšanas – spēks
Apskatīt komentārus (0)


18.06.2014


1. Vēl joprojām galvenais vīrusa izplatīšanās veids ir narkotiku injicēšana – no narkotikām atkarīgie preparātu ievadīšanai ļoti bieži izmanto vienu un to pašu šļirci vairākiem cilvēkiem.
2. Lai cik dīvaini tas neliktos pirmajā acu uzmetienā, samērā augsts risks inficēties ar bīstamo vīrusu ir ārstiem un medmāsām – ar to domāta medicīnas darbinieka iespējamība nejauši traumēt sevi ar izmantotas vienreizējās šļirces adatu, ar ko pirms tam tikusi veikta injekcija slimniekam, kurš ir hepatīta vīrusa nēsātājs. Tā piemēram, ASV katru gadu reģistrē vairāk nekā 600 000 tādu incidentu – par laimi, ne vienmēr notiek inficēšanās ar vīrusu.
3. Būtiski samazinājies risks inficēties ar C hepatīta ierosinātāju pārlejot donoru asinis, pēc tam, kad asinis sāka rūpīgi pārbaudīt, vai tajās nav vīrusu. Pašlaik risks inficēties ar vīrusu, pārlejot asinis, ir ne lielāks kā 1 iespēja no 2 miljoniem.
4. Tā saucamā vertikālā transmisija jeb C hepatīta vīrusa nodošana no mātes jaundzimušajam bērnam. Risks palielinās, ja mātes organismā ir augsta vīrusu slodze, tas pieaug arī tajā gadījumā, ja māte bez hepatīta vīrusa ir inficēta arī ar HIV.
5. Inficēšanās ar hepatīta C vīrusu sadzīvē notiek reti, taču ir iespējama. Tas gadās ja vienu un to pašu zobu birsti vai skuvekli lieto divi vai vairāki cilvēki, no kuriem viens ir inficējies ar vīrusu.
6. Nav izslēgta arī iespēja inficēties ar hepatīta C vīrusu arī dzimumkontakta laikā, īpaši ja tiek traumēta gļotāda un parādās asiņošana.
7. Nenoteikts inficēšanās ceļš. Šajā gadījumā inficēšanās iemesls ir viens no 6 iepriekšminētajiem, taču slimnieks nevar skaidri atcerēties riskantas uzvedības gadījumus. Diemžēl 10% slimnieku, kam ir akūta C hepatīta forma un 30% pacientu ar hronisku slimības formu nevar neko pateikt par iespējamo inficēšanās iemeslu.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv